Windykacja on-line – co to jest?

Ewindykator.pl | Internetowy System Do Windykacji > Windykacja  > Windykacja on-line – co to jest?

Windykacja on-line – co to jest?

Windykacja on-line – co to jest?

Windykacja online polega na odzyskiwaniu należności na własną rękę przy pomocy internetowych systemów windykacyjnych. Jest to zdecydowanie tańsze i szybsze rozwiązanie niż korzystanie z usług firm windykacyjnych. Samodzielna windykacja sprawia, że wierzyciel ma całkowitą kontrolę oraz realny wpływ na przebieg windykacji, co jednocześnie oznacza, że nie wiąże się z poświęcaniem dodatkowego czasu.

Korzystając z internetowego systemu windykacji, w łatwy sposób można w kilka minut wygenerować wezwanie do zapłaty i wysłać je do dłużnika drogą elektroniczną. Jest to podstawowe narzędzie służące do windykacji wierzytelności, czyli pismo, które zawiera najistotniejszą informacje, na podstawie, której wierzyciel żąda spłaty należności. Platforma windykacyjna online sama generuje treść dokumentów i pism, co pozwala zaoszczędzić wierzycielowi mnóstwo czasu. Osoba zarządzająca systemem, sama decyduje, kiedy i do kogo chce wysłać monity, czyli wiadomości, które informują o zobowiązaniach. Jednocześnie istnieje możliwość pełnego zaktywowania, co miesięcznej wysyłki informacji do dłużnika.

Sposoby informowania, jakie mogą być użyte:
• Wiadomość e-mail – Twoi klienci dostaną maila z przypomnieniem o należności
• Informacja sms – Bezpośrednia wysyłka na telefon
• Poczta tradycyjna – Wydrukowanie listu i wysłanie go pocztą
• Wysyłka fax-em – Faks to wciąż ważny element kontaktowania się z częścią klientów

Jak to działa?
System windykacyjny komunikuję się z Twoim programem księgowym, oraz pobiera aktualne informacje dotyczące płatności. Następnie sam sprawdza, które są już po terminie, oraz do których Klientów należy wysłać powiadomienie. Tworzy listę komunikatów, które możesz zweryfikować i za jednym kliknięciem wysłać do dłużników.