Masz problem z windykacją należności? Poznaj korzyści, jakie oferuje eWindykator!

Ewindykator.pl | Internetowy System Do Windykacji > Firmowa windykacja  > Masz problem z windykacją należności? Poznaj korzyści, jakie oferuje eWindykator!
windykacja należności

„Zasada numer 1: nigdy nie trać pieniędzy. Zasada numer 2: nigdy nie zapominaj o zasadzie numer 1” – takie podejście do prowadzenia biznesu reprezentował Warren Buffett, amerykański ekonomista, inwestor giełdowy i przedsiębiorca. Trudno nie zgodzić się z jego poglądem. Każdy, kto prowadzi firmę, doskonale wie, że racjonalne zarządzanie finansami przedsiębiorstwa, to nie lada wyzwanie. Szczególnie dziś, w dobie stale wzrastającego zadłużenia podmiotów gospodarczych. Co zrobić, aby stan konta firmowego zawsze znajdował się na zadowalającym poziomie nawet wtedy, gdy wielu przedsiębiorców boryka się z problemem nierzetelnych kontrahentów? Z pomocą przychodzi eWindykator – internetowa platforma do monitorowania płatności i zarządzania windykacją.

Sytuacja polskich przedsiębiorców

W chwili, gdy kontrahenci zaczynają zalegać z terminowymi wpłatami należności, u wielu przedsiębiorców pojawia się problem z utrzymaniem płynności finansowej. To z kolei jeden z kluczowych czynników, który decyduje o „być albo nie być” danej firmy. Jak podaje Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej, w 2018 roku opublikowano w MSIG 29 218 ogłoszeń związanych z toczącymi się postępowaniami upadłościowymi, z czego 615 dotyczyło upadłości firm. Do końca lutego 2019 roku upadłość ogłosiło kolejnych 116 przedsiębiorców. Wyniki te są zatrważające. Co możesz zrobić, aby uchronić się przed upadłością?

Windykacja należności kluczem do odzyskania długu

Wraz ze wzrostem zadłużenia przedsiębiorców coraz większą popularnością cieszą się platformy internetowe do windykacji należności. Jedną z nich jest eWindykator – system do kompleksowego zarządzania spływem należności, który poprzez szerokie spektrum możliwości spełnia funkcje windykacji miękkiej oraz twardej. W jaki sposób może on pomóc Twojej firmie w odzyskaniu należności?

Monitoring faktur – pierwszy krok do terminowych płatności

eWindykator ułatwia stałe monitorowanie terminów płatności wystawionych faktur. Jest to możliwe dzięki integracji systemu z wieloma popularnymi programami księgowymi czy przez możliwość zaimportowania bazy kontrahentów z pliku Excel. Powiadomienia o zbliżającym się terminie wykonalności, jak i o przedawnieniu płatności przypominają Ci o koniecznym kontakcie z dłużnikiem.

Co ważne, system umożliwia wprowadzenie indywidualnych procedur windykacyjnych. Monity do kontrahentów mogą być wysyłane poprzez mail, SMS, list, voice SMS lub fax. Pierwsze przypomnienia warto wysyłać tuż przed upływem terminu płatności. Często taka forma upomnienia działa mobilizująco na partnera biznesowego i przyspiesza termin spłaty. Podobna komunikacja może być także prowadzona na późniejszych etapach monitorowania faktur – gdy pojawia się opóźnienie w płatnościach.

Ponadto, w przypadku opóźnienia w płatnościach, które przekraczają 30 dni, system eWindykator może zostać skonfigurowany tak, by automatycznie rozpocząć działania z zakresu windykacji miękkiej. Automatyzacja procesów nie tylko, więc pozwala zapobiegać opóźnieniom w płatnościach, ale także porządkuje codzienne prace firmy.

Co zrobić, gdy windykacja miękka nie jest skuteczna?

W sytuacji, gdy narzędzia stosowane powszechnie w windykacji miękkiej zawiodą, system eWindykator może również pomóc w dalszym dociekaniu praw wierzyciela. Nawiązana współpraca z firmą Kaczmarski Inkasso oznacza pełną obsługę także w zakresie windykacji twardej. Zlecając przez eWindykator do Kaczmarski Inkasso prowadzenie postępowania, mamy pewność, że nasza sprawa trafi w odpowiedzialne ręce doświadczonych specjalistów. Przygotują oni w naszym imieniu pisemne wezwanie do zapłaty, utrzymają stały kontakt e-mailowy i telefoniczny z dłużnikiem, zapewnią także pomoc prawną w zakresie egzekwowania roszczeń płatniczych na drodze sądowej, wystawią należność na internetową giełdę długów i dopiszą dłużnika do Krajowego Rejestru Długów.

eWindykator – jedna platforma do kompleksowego zarządzania wierzytelnościami

System eWindykator zapewnia skuteczną windykację na każdym poziomie zarządzania należnościami. Poprzez automatyzację procesów na etapie windykacji miękkiej gwarantuje oszczędność czasu pracy i skutecznie zwiększa szanse na utrzymanie płynności finansowej Twojej firmy. Natomiast w sytuacji, gdy kontrahent nie reaguje na polubowne wezwania do spłaty zadłużenia, eWindykator wspiera także przedsiębiorców w windykacji twardej, zwiększając tym samym szanse na odzyskanie należności.