Korzyści z windykacji on-line

Ewindykator.pl | Internetowy System Do Windykacji > Windykacja  > Korzyści z windykacji on-line
zalety windykacji on-line

Korzyści z windykacji on-line

Korzyści z windykacji on-line.

Każdemu właścicielowi firmy zależy na tym, aby jak najszybciej odzyskać swoje pieniądze. Przedsiębiorcy zazwyczaj umawiają się na płatność na przelew, co oznacza odroczenie zapłaty na określony termin. Często stosowane są 7-dniowe i 14-dniowe terminy do zapłaty. W niektórych przypadkach terminy te zdarzają się być dłuższe mogą one wynosić 30, albo nawet 60 dni. Jeżeli oczywiście jedna i druga strona zgadza się na takie warunki. Jednak często bywa tak, że kontrahenci nie płacą, bądź znacznie opóźniają się z terminami płatności.

Samodzielna windykacja staję się co raz bardziej powszechną i stosowaną formą odzyskiwania należności przez wierzyciela oraz systemy wspomagające samodzielną windykację.
Jakie są zalety Systemów do Windykacji Miękkiej?

Główną zaletą systemów jest zaoszczędzenie czasu. Za pomącą paru kliknięć wysyłamy informację o wysokości długu do klienta. Widzimy dokładnie, jaka jest kwota zadłużenia na dany dzień. Takie powiadomienia wysyłane do dłużnika ułatwiają całą procedurę odzyskania pieniędzy. Nie musimy od razu zgłaszać klienta do firmy windykacyjnej, co jak wiemy, wiąże się z dodatkowym czasem oraz kosztami. Stosując windykację on-line możemy działać na własną rękę i mieć realny wpływ na przebieg sytuacji. Warto także pamiętać, że taka forma jest tania. Obecnie na rynku jest szeroki wybór systemów, jednak przed wyborem warto się zastanowić i wybrać taką, która będzie spełniała wszystkie wymogi. Zwróćmy uwagę na to, żeby system:

 1. sam generował treści wiadomości.
 2. tworzył wiadomości były zgodne z przepisami.
 3. automatycznie wysyłał i archiwizował powiadomienia.
 4. dawał nam możliwość generowania wiadomości z minimum 5-7 różnych szablonów.
 5. pozwolił na dopasowanie treści monitu do stopnia zadłużenia (do Klientów z niewielkim zadłużeniem lub opóźnionych o kilka dni wysyłał tylko delikatną notkę o stanie płatności).
 6. pozwolił na inne traktowanie wybranych, kluczowych Klientów.

Platforma windykacyjna jest bardzo zazwyczaj skutecznym rozwiązaniem. Możemy informować dłużnika o stanie jego konta przez wiadomości sms, mail, a nawet fax. Można, też wygenerować takie wiadomości i wysłać tradycyjnie drogą pocztową. Obsługa programu jest naprawdę prosta. My decydujemy ile i jakich powiadomień wyślemy do dłużnika i ile dni przed terminem płatności, czy też ile dni po. Mogą to być przykładowo 2 dni przed terminem płatności, a jeżeli to nie skutkuje wysyłamy wtedy kolejne monity. Klient, który dostaję regularne powiadomienia o kwocie zadłużenia, zaczyna wreszcie spłacać swój dług w obawie przed wystąpieniem na drogę sądową. Wiadomo, że taka sytuacja to już ostateczność, i jeśli mamy możliwość spróbowania innej formy odzyskiwania należności niż sąd to warto się tym zainteresować. Dla nikogo nie jest przyjemnością odbywanie rozmów telefonicznych w sprawie płatności, chodzenie na sprawy sądowe oraz opowiadanie o długach. Dla wierzyciela też nie jest to miłe. Jedną z platform, która będzie spełniała te założenia to oczywiście eWindykator.pl (link).

Podsumowanie

Samodzielny monitoring należności i miękka windykacja online niesie za sobą wiele korzyści:

 • Zaoszczędzamy czas
 • Mniej nas kosztuje
 • Sami ustalamy procedurę windykacji
 • Jesteśmy na bieżąco
 • Prosta i wygodna forma odzyskiwania należności
 • Poprawiamy płynność finansową firmy

Firmy, które używają internetowej windykacji są bardzo zadowolenie z takiego rozwiązania. Systematyczne wysyłanie monitów, pomaga nam z nimi walczyć w sposób przyjemniejszy niż droga sądowa. Kiedy mamy możliwość automatycznej wysyłki to już całkowicie cały proces staję się bardziej zachęcający do działania.