3 sposoby na skuteczną windykację należności

Ewindykator.pl | Internetowy System Do Windykacji > Firmowa windykacja  > 3 sposoby na skuteczną windykację należności

Czy wiesz, że aż 90% polskich firm boryka się z problemem nieterminowych wpłat należności? Co zrobić, aby skutecznie przeprowadzić windykację należności?

 

  1. Prewindykacja i negocjacje

Monitorowanie faktur to bardzo dobry sposób na uniknięcie problemów. Dzięki temu wiesz, które faktury powinny być niebawem opłacone, a których termin już uległ przedawnieniu. Na podstawie tych danych możesz wysyłać do kontrahentów stosowne monity. Jeśli dłużnik zwleka z płatnością, to rozpocznij negocjacje. Powiadom go o zadłużeniu poprzez SMS, mail czy telefon. Wskaż wyraźnie nowy i ostateczny termin zapłaty.

 

  1. Upublicznij dane dłużnika

Wpis na giełdę długów lub do KRD to kolejny krok, który możesz wykonać. Wizja upublicznienia danych zwykle działa mobilizująco na dłużników. Poza upublicznieniem danych nieuczciwy kontrahent będzie mieć także problem z zaciąganiem kredytów. Z bazy KRD korzystają bowiem instytucje bankowe oraz operatorzy.

 

  1. Oddaj sprawę w ręce specjalistów

W sytuacji, gdy już wszystkie środki zawiodą, warto o pomoc zwrócić się do firmy specjalizującej się w ściąganiu należności. Pamiętaj, że eWindykator współpracuje z liderem rynku w zakresie windykacji – Kaczmarski Inkasso.

 

Jakie są Wasze sprawdzone sposoby na windykację należności?